Implantologia

W przypadku schorzeń ogólnoustrojowych ważna jest konsultacja u lekarza, aby wykluczyć schorzenia, które są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu implantologicznego.

Ważne jest aby pacjent miał świadomość ponoszenia współodpowiedzialności wszczepu przede wszystkim:

  • w utrzymaniu higieny
  • zgłaszania się na wizyty kontrolne

Czym jest Implant i w jakim celu się go stosuje?

Implant  to element zastępujący naturalny korzeń zęba dzięki czemu możliwe staje się osadzenie w jamie ustnej nowych naturalnie wyglądających zębów.

Jest wykonany z tytanu-pierwiastka biokompatybilnego tzn:

  • doskonale tolerowanego przez organizm człowieka,
  • wytrzymałego i znakomicie znoszącego obciążenia jakimi poddawane są naturalne zęby
  • IMPLANT wprowadzony do kości na stałe, stanowi doskonały filar dla stałych uzupełnień protetycznych (nie wyciąganych z ust) tj.
  • korony i mosty
  • pełnej rekonstrukcji zgryzu w przypadku całkowitego bezzębia, a także do umocowania
  • IMPLANTY SĄ NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM DLA PACJENTA
  • uzyskuje najwyższy komfort użytkowania pracy protetycznej
  • w przypadku uzupełnienia braku jednego lub kilku zębów nie szlifujemy zębów sąsiednich
  • w przypadku bardzo rozległych ubytków lub całkowitego braku uzębienia implanty umożliwiają wykonanie prac protetycznych na stałe
  • protezy ruchome zamontowane na implantach uzyskują doskonałą stabilizację, a co za tym idzie nieporównywalną wygodę

Wykonane z roxolitu, tytanu oraz cerkon

Roxolid® to przełomowy materiał specjalnie zaprojektowany do zastosowania w implantologii stomatologicznej. Stop tytanowo-cyrkonowy jest silniejszy niż czysty tytan i ma doskonałe właściwości ossteointegracji. Ta kombinacja właściwości jest unikalna na rynku i nie ma żadnego innego stopu metalicznego, który łączyłby tak wysoką wytrzymałość mechaniczną i osteokondukcyjne właściwości.

Dzięki tym wyjątkowym cechom biologicznym i mechanicznym implanty Roxolid® oferują więcej możliwości leczenia niż konwencjonalne implanty tytanowe.


"Decydując się na leczenie implantologiczne zyskujemy: piękny naturalny uśmiech oraz poprawę zdrowia, a także pewność siebie i podniesienie jakości życia. Przed przystąpieniem do zabiegu implantologicznego należy przeprowadzić:

  • wywiad lekarski

  • bad. kliniczne

  • bad. ogólnomedyczne w przypadku schorzeń ogólnych- ocena zdjęć panoramicznych oraz TK"

Najważniejsze dla lekarza jest ustalenie potrzeb oraz oczekiwań pacjenta, dzięki tym informacjom lekarz jest w stanie przedstawić wszystkie możliwe rozwiązania odtworzenia pełnego uzupełnienia brakujących zębów ze zwróceniem uwagi na zalety i wady. W diagnostyce bardzo ważne jest zdjęcie panoramiczne i TK na podstawie, których oceniamy ilość i jakość tkanki kostnej stanowiącej podłoże do wszczepu.

Rodzaje implantów

Implanty natychmiastowe STRAUMANN

Wprowadzone do kości zaraz po usunięciu zęba, na których można od razu nałożyć koronę. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie zwłaszcza w przypadku utraty zęba w odcinku przednim z powodu m.in:urazu zęba, usunięcie zęba z powodu chorób przyzębia, złamaniu korzenia, powikłania po leczeniu endodontycznym, ale i w odcinku bocznym.

Możliwość wykonania natychmiastowego uzupełnienia brakującego zęba komfortowo wpływa na samopoczucie pacjenta.

Implanty jednofazowe STRAUMANN

Stosowane w przypadku korzystnych warunków w jamie ustnej. Wykonuje się jeden zabieg chirurgiczny, a po wkręceniu wszczepu można zamontować pracę protetyczną. Szybkie zaopatrzenie protetyczne wpływa bardzo korzystnie na komfort psychiczny pacjenta.

Implanty klasyczne STRAUMANN

W pierwszym etapie wszczepia się implant do kości. Czekamy na zintegrowanie się implantu z kością od 4-6 miesięcy. W drugim etapie ? wykonujemy prace protetyczną. Do implantu przykręcamy łącznik a po kilku dniach montujemy koronę lub most. W trudniejszych przypadkach wykonujemy dodatkowe zabiegi tj, regeneracja kości lub sinus lifting mające na celu poprawę warunków w jamie ustnej. W takich przypadkach leczenie implantologiczne trwa około roku.