Stomatologia zachowawcza
Podawanie znieczulania przebiega bezboleśnie dzięki zastosowaniu nowoczesnego aparatu iniekcyjnego (Wand), który kontroluje ciśnienie podawanego środka znieczulającego za pomocą czujnika.
Każdy z nas marzy o pięknym, białym uśmiechu?
Dzięki szybkiemu rozwojowi nowej dziedziny stomatologii ? stomatologii estetycznej, w której wykorzystywane są najnowsze materiały i techniki, jesteśmy w stanie całkowicie spełnić oczekiwania pacjenta, który marzy o pięknym uśmiechu.
W przypadku, gdy zęby mają: rozległe przebarwienia lub lekko stłoczone, z hypoplazją (zanikiem szkliwa), diastemą między siekaczami, jedną z metod leczenia są: licówki porcelanowe ? są to nakładki ceramiczne, na stałe umocowane do przedniej powierzchni zębów. Dzięki temu, możemy zmienić kolor i kształt zębów. Jest zabiegiem mało inwazyjnym.
Jednak, gdy zęby są mocno zniszczone, z licznymi wypełnieniami, stłoczone, należy polecić wykonanie koron pełnoceramicznych. Korony ceramiczne wzmacniają zęby, jesteśmy w stanie odtworzyć właściwy kształt, kolor zębów, uwzględniając indywidualne upodobania pacjenta. Pacjent nie powinien odczuwać lęku przed dyskomfortem w trakcie zabiegu, ponieważ współczesne środki znieczulające oraz metody ich podawania, skutecznie eliminują ból.

W przypadku braków zębowych w odcinku bocznym, bezwzględnie należy podjąć leczenie stomatologiczne, które doprowadzi do odtworzenia prawidłowego funkcjonowania narządu zgryzu.
Utrata zębów w odcinku bocznym prowadzi do zaburzeń rozkładu sił zwarciowych wzdłuż łuków zębowych, a w konsekwencji przeciążanie zębów zachowanych, prowadzące do: przemieszczeń, nieprawidłowych starć, odsłaniania okolic przyszyjkowych i w ostatecznym efekcie utrata kolejnych zębów.
Doskonałym sposobem uzupełnienia braków zębowych są implanty. W chwili obecnej implantacja nie jest zabiegiem inwazyjnym. Polega na niewielkim nacięciu dziąsła i wszczepieniu implant. Dolegliwości bólowe zmniejszone są do minimum. Dzięki zastosowaniu implant chronimy zęby sąsiednie przed oszlifem, który w niektórych przypadkach doprowadza do stanów zapalnych miazgi i ich niekontrolowanego obumarcia.
W przypadku urazów ubytków próchniczych zębów o odcinku przednim wykorzystywane są kompozyty. Aby uzyskać optymalny estetyczny efekt leczenia, wypełnienie powinno zostać wykonane kilkoma odcieniami.
Jest to postępowanie złożone i czasochłonne. Metodą z wyboru w przypadku małych ubytków w zębach trzonowych jest bezpośrednia odbudowa materiałem kompozytowym. W przypadku rozległego ubytku w zębach bocznych konieczna jest rekonstrukcja zęba z wykorzystaniem wkładu i nakładu kompozytowego.
Zdecydowanie posiadają:
- bardzo wysoka estetykę
- dużą odporność na ścieranie
- znaczne zredukowanie skurczu polimeryzacyjnego
- łatwa możliwość naprawy
