Zespół specjalistów

Lek.med Lek.stom. Mariola Krzykawska

Studia na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach ukończone w 1994 roku oraz 1995 roku na  Wydziale Stomatologii w Zabrzu.

W 2001 roku zdałam egzamin ze specjalizacji stomatologii ogólnej, a w latach 2009-2010 ukończyłam szkolenie Curriculum Implantologii PSI oraz Curriculum MS Goethe University we Frankfurcie.

Aktywnie uczestniczę w kursach, szkoleniach, warsztatach zarówno w Polsce jak i za granicą, które wciąż podnoszą moje kwalifikacje. Podążam za nowymi trendami tak aby zapewnić moim pacjentom bardzo wysoki poziom leczenia.

Zespół lekarzy


Lek.dent. Dorota Duda

Ukończyłam studia na Śląskiej Akademii Medycznej na wydziale lekarsko-dentystycznym w 2009 roku. Uczestniczę w konferencjach, szkoleniach teoretycznych i warsztatach praktycznych, na których pogłębiam swoją wiedzę. Do szczególnych zainteresowań należy stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, protetyka, implantoprotetyka, endodoncja i  chirurgia stomatologiczna.


Lek.dent. Anna Kuśka

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na wydziale lekarsko-dentystycznym. Kilkukrotna laureatka Nagrody Rektora dla najlepszych studentów. Swoje zainteresowania zawodowe kieruje w stronę periodontologii, endodoncji, stomatologii zachowawczej oraz chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej. Swoją wiedzę stale poszerzam poprzez udział w licznych kursach i konferencjach naukowych. Obecnie jestem w trakcie specjalizacji z periodontologii w Klinice Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej oraz studiów doktoranckich. Wykładowca Katedry Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.


Lek.stom. Anna Steif

Uzyskałam tytuł lekarza stomatologa na Wydziale Stomatologii Uniwersytetu Aleppo w Syrii w 1991 r. W 2005 r. ukończyłam specjalizację periodontologii na wydziale Uniwersytetu w Kairze- Egypt, Damaszek-Syria.

Od wielu lat interesuje się periodontologią czyli chorobami przyzębia i dziąseł, stąd też postanowiłam zostać lekarzem stomatologiem właśnie w tej dziedzinie. Na swojej drodze spotkałam wielu pacjentów, którym udało mi się pomóc, z czego jestem dumna ponieważ choroby dziąseł i przyzębia ( stany zapalne, przewlekłe i agresywne, ruchomość zębów) często są bagatelizowane przez pacjentów. Uczestniczyłam w wielu sympozjach, szkoleniach, konferencjach poświęconych periodontologii i implantologii oraz skutecznemu jej leczeniu.

Ta dziedzina wymaga wielu cierpliwości i doświadczenia, które posiadam gdzie połączenie z wysokiej jakości sprzętem w gabinetach, w których mam przyjemność pracować, sprawia że moja praca dostarcza mi wiele satysfakcji.


Lek.dent. Justyna Wolska-Markefka

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W celu sprostania wszelkim wymaganiom pacjentów uczestniczę w licznych kursach i szkoleniach. Najważniejsze dla mnie jest zapewnienie pacjentom komfortu i bezpieczeństwa na fotelu. Zajmuje się leczeniem zachowawczym wraz z endodoncją, odbudową estetyczną oraz protetyką.


Lek.dent. Sylwia Krakowska

2007 jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na wydziale Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu. Po ukończeniu studiów odbyła staż w gabinecie Mar-Dent. W latach2009-2010 ukończyła roczny kurs podyplomowy Curriculum Implantologii PSI. Jest członkiem German Society of Oral Implantology (DGOI), Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI) oraz ICOI. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach oraz konferencjach w Polsce i za granicą.

Od wielu lat specjalizuje się w odbudowie funkcji i estetyki uzębienia pomagając pacjentom, którzy chcą poprawić wygląd zębów lub utracili je częściowo albo całkowicie. Przez wszystkie lata aktywności zawodowej współpracuje z pacjentami wszystkich grup wiekowych od małych dzieci po osoby starsze wykonując pełen zakres usług stomatologicznych od profilaktyki przez leczenie, usuwanie zębów po wykonanie prac protetycznych. Dzięki temu oraz sympatii do swoich pacjentów jest lekarzem rodzinnym w zakresie opieki stomatologicznej. Szczególny nacisk kładzie na estetykę i spełnienie potrzeb pacjentów. Duża cierpliwość i wyrozumiałość pozwala jej przełamać wiele fobii stomatologicznych. Głównymi dziedzinami jej zainteresowań jest stomatologia estetyczna, protetyka oraz implantoprotetyka. W naszym gabinecie zajmuje się kompleksowym leczeniem pacjentów protetycznych.


Le. Dent. Aleksandra Chmielińska

Ukończyłam Oddział Stomatologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Następnie odbyłam staż specjalizacyjny w dziedzinie ortodoncji w Akademickim Centrum Stomatologii w Zabrzu uzyskując tytuł: specjalista ortodonta. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Uczestniczę w licznych kursach i konferencjach w kraju i za granicą. Prowadzę profilaktykę, diagnostykę i leczenie wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych.


Lek. Dent. Dariusz Hassan Steif

Uzyskał tytuł lekarza stomatologa na Wydziale Stomatologii Uniwersytetu Aleppo w Syrii w 1994 roku. Był uczestnikiem wielu szkoleń, kursów, odczytów i konferencji związanych z tematyką endodontyczną. Od wielu lat doskonali swoje umiejętności przy przeprowadzaniu skomplikowanych zabiegów endodontycznych. Cechuje się ogromną cierpliwością, co w połączeniu z wiedzą, precyzją, doświadczeniem i specjalistycznym sprzętem pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty w tej bardzo trudnej i skomplikowanej dziedzinie jaką jest endodoncja..


Asystentki